Průběh tandemového letu - příprava - start - přistání

Hlavním místem kde létáme je Javorový Vrch, který je vysoký 982 m, má hezké a upravené travnaté startoviště. Přistání je dostatečně veliké a v blízkosti parkoviště pod Javorovým.

 
1. Setkání
Sraz na parkovišti pod kopcem, kde si řekneme základní info k organizaci letu.
Doprovod může zůstat na přistání natáčet nebo fotit. Ideální je pak zvolit pozici na louce při větrném rukávu, protože v jeho okolí budeme přistávat.
Padáky doprovod rozpozná podle barev a reklamy na něm. O tom Vás, ale pilot bude informovat.
 
 
2. Výjezd lanovkou / autem
Po domluvě s klienty se rozhodneme jaký způsob výjezdu na start využijeme a dopravíme se na startoviště. Z důvodů časové úspory často volíme vývoz na kopec autem společně s pasažérem. Výjezd na Javorový je podmíněn povolením k vjezdu, které máme.
 
 
3. Předletová příprava a instrukce ke startu a přistání
Po přesunu na startoviště si pilot nachystá padák a pak Vás zapne do postroje. Podrobně Vám vysvětlíme jak budeme startovat a přistávat a jak bude probíhat let.
 
4. Let a přistání
Samotný start je při vhodných podmínkách velice jednoduchý a stačí pár kroků a letíme . Prohlédněte si fotky z našich galerií pro lepší obrázek jak vše probíhá.
 
Budeme se těšit na společné chvile ve vzduchu
 
Chvíle čekání na správný vítr a letíme...
 
Tandem paragliding Javorový Start

Tandem paragliding Javorový Start

Tandem paragliding Javorový Start

.... zhruba po deseti až třiceti  minutách (záleží na počasí a druhu letu)  létání v okolí Javorového přiletíme nad přístání, kde  v případě přání a dostatečné výšky uděláme spirálky a jiné šikovné věci co rozproudí krev v žilách ... a pak se lehce sneseme na louku, kde přistaneme...

 

Tandem paragliding Javorový vrch Tandem paragliding Javorový Oldřichovice parkoviště pod Javorovým